Mezoterapia

Efekty zabiegu:

 • redukcja zmarszczek
 • wyraźny efekt liftingu
 • redukcja tkanki tłuszczowej (owal)
 • pobudzenie procesów naprawczych w skórze

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA NIEINWAZYJNE ZABIEGI ODMŁADZAJĄCE – PRZECIWZMARSZCZKOWE BEZ BÓLU I ZASINIEŃ

 

Wskazania do zabiegu:

 • starzenie się skóry
 • brak elastyczności i odwodnienie skóry
 • miejscowe otłuszczenie twarzy (owal)

Preparaty używane do zabiegów:

HV Lifting – z kwasem hialuronowym wspaniale pobudza oraz rewitalizuje skórę, umożliwia leczenie zmarszczek, redukuje zmęczenie skóry, ożywia osłabiona i delikatna skórę, jak również skórę zniszczoną słońcem lub przesuszoną. Leczenie jest nieinwazyjne oraz pozwala na leczenie rozległych obszarów skóry.

Lipofase – leczenie wiotkości bez efektów ubocznych, pojędrnienie, utrzymanie masy mięśniowej

Proponujemy równie preparaty aktywne biologicznie asian centella – aktywacja komórkowa, kofeina – reduktor tłuszczów, kwas hialuronowy – działanie przeciwzmarszczkowe, krzemionka organiczna – odmładzanie i regeneracja.

Sesja trwa ok. 30-tu minut. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty zaleca się serie 10 zabiegów w dwu lub trzydniowych odstępach. Bardzo wyraźne efekty widać już po jednym zabiegu.

Mezoterapia powstała we Francji w latach 50-tych XX wieku, ale dopiero 20 lat później została doceniona przez dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej. Metoda polega na wstrzykiwaniu aktywnych substancji do warstwy skóry zwanej mezodermą. Dzisiaj mezoterapia jest wykorzystywana do regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Szybkie i widoczne efekty mezoterapii zyskały tej metodzie rzesze zwolenników na całym świecie. Jednak zadowolenie z gładkiej skóry często było okupione dużym bólem podczas wstrzyknięć, opuchlizną i punktowymi zasinieniami.

Obecnie pojawiła się nowa metoda – MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA – jest to rodzaj tradycyjnej mezoterapii bez użycia igieł, bezbolesnej oraz niesłychanie skutecznej

A co to jest elektroporacja? (może trochę długo, ale warto przeczytać).

Elektroporacja jest wewnątrz skórną penetracją jonowych oraz niejonowych aktywnych składników z molekułami każdego rodzaju, hydro lub rozpuszczalnych w tłuszczu, transportowanych przez kompleks liposomowy. Elektroporacja jest rewolucyjną techniką, która może powodować wzrost siły absorpcji komórki, ułatwiając przenikanie substancji przez błonę komórkową. Wywołuje to więc otwieranie dwóch kanałów w błonie komórkowej (kanałów proteinowych) oraz porów w komórce, co jest podatne na aplikowanie substancji.

Używamy również kanałów wodnych, jako sposobu penetracji komórki. Metoda ta została odkryta przez doktorów pochodzących z Ameryki Północnej, Petera Agree oraz Rodericka Mackinnona. W 2003 r. otrzymali oni również Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Technika działająca poprzez penetrację substancji, poprzez otwieranie kanałów wodnych spowodowanej aplikacją fal elektromagnetycznych, znana jako elektroporaja. Nowy koncept technologiczny pojawił się prawie pięć lat temu, gdy Dr Praunist odkrył fenomen elektroporacji. Odnosi się to do chwilowego odwrócenia zdolności odpoczynku błony komórkowej, wzbudzonej przez emisje fali elektromagnetycznej EMW o określonej charakterystyce.

No przebrnęliśmy! Ale co to dla nas znaczy?

A no to, że za pomocą urządzenia MasoSinR emitowane są kontrolowane oraz dostosowane impulsy elektromagnetyczne o niskim natężeniu oraz wysokiej częstotliwości. MesoSin działa na błonę komórkową oraz łatwo i szybko powala na wprowadzenie aktywnych czynników leku bezpośrednio do komórki (od 0,25 do 1,50 gramów na minutę), a zatem przyspiesza czas trwania leczenia. Nie powoduje żadnych efektów ubocznych w postaci bólu, opuchlizny i zasinień.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • pacjenci posiadający stymulator serca
 • pacjenci cierpiący na padaczkę
 • ciąża
 • trądzik

 

Opracowanie tekstu:

Kosmetolog:

Anna Garusiewcz – Sobolewska