Ultracontour® – U – Lift

 

Innowacyjny, skuteczny sposób na cellulit

Tylko dwa aparaty Ultracontour® w Polsce wyposażone są w nowatorską ultradźwiękową Pomarańczową Głowicę opracowaną specjalnie przez Firmę MEDIXSYSTEM, której celem jest usuwanie cellulitu. To właśnie dzięki tej Pomarańczowej Głowicy aparatem Ultracontour® wykonywane są bardzo skuteczne zabiegi kosmetyczne redukujące cellulit.

Dziękujemy Firmie MEDIXSYSTEM za okazane właśnie nam zaufanie i umożliwienie wykonywania tak skutecznych i nowatorskich zabiegów mających na celu zwalczenie cellulitu.


Opinia o innowacyjności systemu Ultracontour® ULift:

System Ultracontour® do usuwania podskórnej tkanki tłuszczowej został wprowadzony w 2007 roku, a w 2008 roku został wzbogacony o rozszerzenie ULift do leczenia cellulite zogniskowaną wiązką ultradźwięków.

Innowacyjność technologiczna i terapeutyczna:Metoda wprowadzona przez francuską firmę MEDIXSYSTEM polega na sprawdzonym w warunkach klinicznych bezpiecznym, minimalnie inwazyjnym lokalnym usuwaniu podskórnej warstwy tłuszczu i niszczeniu złogów cellulitu. Urządzenie wykorzystuje podwójne działanie fal ultradźwiękowych: kawitacyjne i drenujące, używając głowic różnego typu. Ceramiczne głowice wycięte w kształcie czaszy emitują zogniskowaną wysokoenergetyczną wiązkę ultradźwieków HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Ogniskowanie zachodzi na mniejszej głębokości w głowicy ULift do cellulitu i głębiej w głowicy do niszczenia tkanki tłuszczowej. System jest wyposażony także w zestaw 18 głowic ceramicznych UMD emitujących falę niezogniskowaną, dokonującą drenażu limfatycznego. Głowice są pogrupowane w zestawach po trzy i pracują kaskadowo, emitując z cyklicznie zmienną intensywnością wzmagając skuteczność drenażu. Kaskadowe sterowanie układem głowic UMD jest innowacją na skalę światową, stosowaną tylko w tym urządzeniu i patentową własnością producenta. Swą skuteczność Ultracontour® zawdzięcza dwóm mechanizmom działania. Najpierw przy pomocy zogniskowanej wiązki ultradźwięków o dużej mocy są uszkadzane błony komórek tłuszczowych, bądź złogów cellulitu. Następuje lipoliza i depolimeryzacja trójglicerydów. Uwolnione produkty rozkładu są eliminowane przez układ limfatyczny, a następnie przez naturalne procesy metaboliczne.

ULTRACONTOUR® ULift jest metodą całkowicie bezpieczną, bezbolesną, nieinwazyjną i bardzo efektywną. System prowadzony jest pod nadzorem komputera. Nie ma możliwości wystąpienia powikłań. Nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu 80% pacjentów odczuwa “lekkość nóg” i poprawę samopoczucia, z chęcią wraca do dalszych zajęć dnia. Pacjenci są zadowoleni, ponieważ widzą doskonałe wyniki zabiegów.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • choroba nowotworowa
  • choroby żylne – zakrzepowe zapalenie żył
  • ostry stan zapalny
  • rozrusznik serca

 

Opracowanie tekstu:

Kosmetolog:

Anna Garusiewcz – Sobolewska